Çamlıhemşin Gezilecek Yerler

Rize Çamlıhemşin Gezilecek Yerler

Tarihi yapılarına ve doğal güzelliklerine doyamayacağınız Rize Çamlıhemşin gezilecek yerler açısından çok zengin bir ilçedir.

Sürekli yağış alan bölgeyi gezmek için en ideal zaman ilkbahar ve yaz mevsimidir. Bunaltıcı derecede yüksek hava sıcaklıkları olmadığı için ağaçların gölgesinde gezerek günü tamamlayabilirsiniz.

Çamlıhemşin Gezilecek Yerler Arasında Nereler Var?

Zil Kale

Rize kalesinden sonra bölgenin en büyük ikinci kalesi Zil Kale. Birinci dereceden arkeolojik sit alanıdır. Fırtına Deresi’nin batısında yer alan tarihi kale dere yatağından yaklaşık 100 metre yüksekliktedir. Çamlıhemşin gezilecek yerler arasından turistik mekanlar denildiğinde başları çeken yapılardandır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Çadır kamplarına, yayla yerleşimlerine ve buzul göllerine ev sahipliği yapmaktadır. Kaçkar Dağları Milli Parkı’nın büyük kısmı Çamlıhemşin ilçesinde yer almaktadır. Fakat Erzurum ve Artvin’e ulaşan yerleri de vardır.

Milli park alüvyon ormanlar, Alpin çayırlıklar, çalı toplulukları, yaşlı ormanlar, güncel buzullar ve oluşturduğu şekiller ile yörede yüzyıllar içinde oluşan otantik kırsal hayatın koruyucu yuvası olmaktadır.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası’nın Ünü Rize’de kalmayıp yerli ve yabancı pek çok turistin yoğun ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Sağlık, doğa, yeşillik denince akla ilk gelen yerler arasındadır. Burada yerleşimin ilk belirtileri 13.asırda ortaya çıkmıştır. 12 ay boyunca ziyaret edebileceğiniz yaylada oteller ve kaplıcalar ve birçok turistik mekan mevcuttur. Doğa sporlarına ilgi duyuyorsanız trekking ve rafting için de burayı tercih edebilirsiniz. Çamlıhemşin gezilecek yerler arasında huzuru bulabileceğiniz birçok doğal alan bulunur.

Pokut Yaylası

Rize’nin güneyinde, Fırtına Deresi ve Hala Deresinin oluşturduğu vadiler arasında Pokut Yaylası yer alır. Orman üst sınırı civarında 2032 metre yükseklikte bulunmaktadır. Pokut Yaylası’nın en önemli zenginliklerinden biridir. Normalde 1800 metreden sonra ağaç türlerinin yetişmemesine rağmen burada ağaç yetişmektedir. Pokut oldukça ağaçlıktır ama bu yükseklikteki diğer yerlerde ağaç türüne rastlanılmamaktadır. Yaylaya arabayla ve yaya olarak ulaşım yapılabilir.

Rize Çamlıhemşin konaklama yerleri tüm ziyaretçilerimizin memnuniyetle ayrıldığı  Çamlıhemşin Nani Butik Bungalov Otel

Tamamı ahşaptan yapılan otelimizde, nehir manzaralı 10 oda ve 5 bungalov ev yer alır. Ayder Yaylası ile Pokut Yaylası, Huser Yaylası, Gito Yaylası ve diğer yaylalara yakın bir konumdadır. Bölgedeki gezebileceğiniz yerlerin tam orta noktasında yer alır. Ve avantajlı bir konumda olması nedeniyle birçok ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir.

Geç kalmadan rezervasyon yaptırabilmek için dilerseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yorum Yap