Kapılı Göller

Kapılı göller hakkında bilgi arıyorsanız o zaman bu yazımız tam size göre. Varçenik dağının hemen yanı başında yer alan bu doğa harikası göller, üç bin metre yükseklikte sıra sıra uzanmaktadır.

Şimdiye kadar doğal yapısını hiç kaybetmemiş olan Kapılı göller, görenleri ve ziyaretçilerini kendisine hayran bırakmaktadır.

Verçenik Yaylası’na, Çamlıhemşin Çat Köyü’nden muhteşem Karadeniz ormanlarının içinden geçerek ulaşılmaktadır.

 

Kapılı Göller Cennetten Bir Köşe

Başköy Yaylası’na vardığınızda bu muhteşem yol son bulmaktadır. Yaklaşık olarak iki saat civarı tempolu bir yürüyüşle Kapılı Göllere ulaşmış oluyorsunuz.

Kapılı Gölleri ziyaret etmek için en uygun zaman Temmuz ve Ağustos aylarıdır.

Dağın eteklerinde bulunan göller ilk bakışta ürkütücü derinlikte kuyular gibi gözükmektedir. Fakat o kadar derin değildir ve içinde yüzülebilmektedir.

Kapılı Göllerin doğal kaynak sularının pek çok cilt rahatsızlığına iyi geldiği söylenmektedir.

Üç bin metre yükseklikteki bu doğal göller dizisi gezginlerin gezi haritalarında ilk sıralarda gelmektedir.

Dünyaca tanınmış pek çok İngiliz ve Alman gezginler yazmış oldukları gezi kitaplarında Kapılı göllerin güzelliklerini anlata anlata bitirememişlerdir.

 

Kapılı Göllere Giden Yürüyüş Yolları

Nani Otel konaklama ve gezi planlarınızı da yapıyor. Bizimle irtibata geçerek tüm bunları kısa sürede halledebilirsiniz.

Uygun ve hesaplı bir gezi ve konaklama için mutlaka arayın.

Her yıl dünyanın dört bir köşesinden Kapılı gölleri görmeye on binlerce turist akın akın gelmektedir.

Binlerce yıldır bozulmadan çağımıza kadar gelmiş bu doğa harikaları her insanın gezip görmesi gereken yerlerdendir.

Kapılı gölleri Milli parklara bağlı olup koruma altındadır. Kuzey güney yönünde sırası ile beş adet göl bulunmaktadır. Bu göllerin bir diğer adı da buzul gölleri olarak bilinmektedir. Verçenik Yaylası ile Kapılı Göller arasında yaklaşık dört kilometrelik bir yürüyüş alanı bulunmaktadır. Bu yürüyüş yolu Verçenik Yaylası’nın sol tarafında yer almaktadır. Göllerden gelerek süzülen küçük bir dere yol boyunca size rehberlik edecektir.

 

İlginizi çekebilir

Yorum Yap