Palovit Şelalesi Rize

Rize’deki doğal güzelliklerin başı Palovit şelalesi, suyunun rengi, 15 metre yüksekliği, kendine has debisi ile görenleri adeta mest etmektedir.

Ruhunuzu dinlendirmek ve gözlerinizin bayram etmesi için bu şelaleyi görmelisiniz.

Adeta kartpostallardan fırlamış gibi olan bu eşsiz şelale, şimdiye kadar doğal yapısını kaybetmeden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Dünyanın ve ülkemizin dört bir yanından bu harika şelaleyi görmeye pek çok turist gelmektedir.

Siz de sevdiklerinizle ve ailenizle bu doğa harikasını mutlaka görmeli ve hafızanızdaki anı defterine kayıt etmelisiniz. Şelalenin etrafında yer alan bitki örtüsü, orman eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde yer alan Palovit Şelalesi’ne Rize Çamlıhemşin’den kolayca ulaşabilirsiniz.

Karadenizde yer alan şelaler içinde suyunun güzelliği ve yükseliği ile birinci sırada gelmektedir.

Yakınında bulunan Çinçiva Kemerini ve tarihi Zilkale’yi de ziyaret edebilirsiniz.

Palovit Şelalesi tabiri caiz ise balta girmemiş ormanların içinde binlerce yıldır kendini saklayabilmiş bir mücevher gibi durmaktadır. Karadeniz’in eşsiz güzellikleri arasında başı çeken ve herkesin burayı gördükten sonra hayran kaldığı Palovit dünyada sayılı kalmış yerlerdendir.

Palovit Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Palovit Şelalesi’ne nasıl gelebilirim ve Rize Çamlıhemşin’de nasıl konaklarım diye düşünüyorsanız Nani Otel olarak bu konuda yardımcı olabiliriz.

Uygun ve hesaplı tatil fırsatlarından web sitemiz üzerinden ya da telefonla bizi arayarak haberdar olabilirsiniz. Naniotel.com gezi ve konaklama konusunda hem ekonomik hem de kaliteli hizmetler sunuyor. İyi bir tatil için tüm doğa severleri Rize’nin incisi Palovit Şelalesi’ne davet ediyoruz.

Rize Çamlıhemşin, Palovit Şelalesi’ne 21 kilometredir. Yol üzerinde daha başka pek çok güzel doğa harikasını görmeniz de mümkün.

Palovit Şelalesi’nde küçük bir piknik yapmak, bir kaç saat şelalenin su sesini dinlemek size gerçekten çok iyi gelecek.

Huzurun ve dinginliğin bir arada olduğu Palovit Şelalesi Mili parklar tarafından koruma altında olan önemli yerlerdendir.

İlginizi çekebilir

Yorum Yap