Rize Çamlıhemşin Kavrun Yaylası

Çamlıhemşin Kavrun Yaylası, Rize’nin en büyük yaylasıdır. Kaçkar Dağları’nın eteklerinde harika bir manzaraya sahip olan Kavrun yaylası 2240 metre yükseklikte yer almaktadır.

Rizede yer alan üç büyük turizm merkezinden bir tanesi olan yayla, görenleri kendine aşık etmektedir.

Eşsiz manzarası ile huzurun vazgeçilmez adresi olan Kavrun Yaylası yerli yabancı turistlerin severek ziyaret ettiği yerlerdendir.

Rize kent merkezine 29 km uzaklıkta yer alan Kavrun Yaylası Çamlıhemşin sınırları içinde bulunmaktadır. Kavrun Yaylası’nın komşusu diyebileceğimiz Ayder Yaylası’na da 10 kilometre uzaklıktadır.

Kavrun Yaylası Doğanın Bir Armağanı

Uzman jeologların dediğine göre yaklaşık beş bin sene önce bölge buzullarla kaplı bir haldeymiş. Öyle ki Kaçkar Dağları’nın eteklerinde bulunan bu buzullar Ayder Yaylası’nın içlerine kadar uzanıyormuş.

Kavrun Yaylası’nda 240 civarı yayla evi bulunmaktadır. Ağustos aylarında Kavrun Yaylası’nda yaşayanların nüfusu 4 bin kişiyi geçmektedir.

Her yıl ülkemizden ve dünyadan binlerce insan Kavrun Yaylası ’nı görmek için gelmektedir. Yapılan bir araştırmaya göre oksijen oranı bakımından Türkiye’nin en yüksek oksijen kalitesine sahip yöresi olduğu tespit edilmiştir. Havasıyla ve doğal güzelliği ile pek çok yerden kendini ayrıştırarak öne çıkmaktadır.

Kavrun Yaylası’nda Tatil

Kavrun Yaylası’nda dört binin üzerinde çiçek ve bitki örtüsü bulunmaktadır. Bu güzel yaylada yeşile ve doğaya doyacaksınız. Eğer siz de doğayı ve yeşili seviyorsanız bu yöreye gelmeli ve en az bir gününüzü burada geçirmelisiniz. Naniotel.com olarak Rize Çamlıhemşin’de muhteşem bir tatil yapmanız için yardımcı olabiliriz. Web sitemiz üzerinde yer alan iletişim numaralarından bizi arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yaylada sadece doğal güzelliklere değil Karadeniz insanının misafirperverliğine de şahit olacaksınız. Çeşitli Karadeniz yemekleri yiyecek ve bol oksijen alarak kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz.

İlginizi çekebilir

Yorum Yap