Karadeniz Tatili İçin Çantanızda Neler Olmalı?

Karadeniz Tatili İçin Çantanızda Neler Olmalı?

Karadeniz tatili için çantanızda neler olmalı, sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Keyifli ve benzersiz bir Karadeniz tatili için yanınıza almanız gereken pek çok eşya bulunuyor. Bunların her biri, çok daha konforlu bir tatil için sizlere destek olacaktır. Bilindiği üzere Karadeniz Bölgesi’nde Karadeniz iklimi hakimdir. Yazlar fazla sıcak olmadığı için yaz tatilinizi Karadeniz’de değerlendirecekseniz iklim özelliklerini göz önüne almalısınız. Bunun yanı sıra yapacağınız aktiviteler de yanınıza almanız gerekenlerin neler olacağını belirleyecektir. Peki keyifli bir Karadeniz tatili için çantanızda neler olmalı, yanınıza neler almalısınız?

Karadeniz Bungalov Evleri ile Benzersiz Bir Tatil

Karadeniz’de nerede konaklayacağınız oldukça önemli. Doğayla iç içe bir tatil istiyorsanız bungalov evler tam da size hitap ediyor. Nani Otel ayrıcalığıyla sizlerle buluşan bungalov evler, keyifli ve benzersiz bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Çamlıhemşin mevkiinde yer alan konaklama alanları, bungalov ev tatil isteyenler için oldukça idealdir. Karadeniz tatili için olarak doğayla baş başa kalacağınız konaklama alanlarını da düşünmelisiniz. Çünkü bungalov evler, sizi özgürlüğe davet eder. Yani daha fazla aktivite yapabilir, Karadeniz’in tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret edebilirsiniz. Bu nedenle yanınıza alacaklarınızı bungalov ev tatili ile birlikte planlayabilirsiniz.

Karadeniz Tatilinde Çantanızda Olması Gerekenler

Karadeniz tatili için çantanızda neler olmalı sorusu, birçok farklı eşyayı bünyesinde barındırıyor. Öncelikle böyle bir tatil için Karadeniz iklimini göz önünde tutmalısınız. Gittiğiniz her mevsim yağmur yağma ihtimali var. Bu nedenle yanınıza şemsiye almayı unutmayın! Başka ne alabilirim diyorsanız, Karadeniz tatili için şemsiye dışında Çamlıhemşin gezilecek yerler için aşağıdaki gibi sıralanan eşyaları da yanınıza almalısınız:

  • Trekking ayakkabı
  • Kesici alet
  • Kamera ve fotoğraf makinesi
  • Çakmak
  • Battaniye

Trekking Ayakkabı

Doğa yürüyüşleri yapmayı seviyorsanız, Karadeniz bunun için oldukça uygun! Karadeniz bungalov evleri tatili için yanınıza trekking ayakkabısı almalısınız. Böylelikle muhteşem bir manzara eşliğinde yürüyüş yaparken rahat hareket edebilir, keyifli bir şekilde yürüyüşünüzü tamamlayabilirsiniz. Karadeniz tatili için çantanızda olması gerekenler kapsamında sizler de yanınıza trekking ayakkabısı almayı unutmayın!

Şemsiye

Karadeniz tatili için çantanızda neler olmalı merak ediyorsanız şemsiyeden vazgeçmemelisiniz. Karadeniz, her mevsim yağış alır. Bu nedenle Karadeniz’e hangi mevsimde giderseniz gidin, yağmur yağma olasılığı her daim var. Bir sürprizle karşılaşmamak için çantanıza şemsiye de koymalısınız.

Kesici Alet

Fırtına Deresi manzarasıyla sizlere konforlu bir konaklama sunan Nani Otel, Karadeniz’in benzersiz noktalarına da gezi düzenlemektedir. Doğayla baş başa kalacağınız alanlarda kesici aletlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu nedenle Karadeniz tatili için çantanızda neler olmalı sorusu dahilinde yanınıza kesici alet almayı unutmayın.

Kamera ve Fotoğraf Kamerası

Karadeniz’in benzersizliğini fotoğraflamak istiyorsanız, kamera ve fotoğrafı yanınıza almalısınız. Karadeniz tatili için çantanızda olması gerekenleri merak ediyorsanız, çantanızda olmazsa olmazlar kamera ve fotoğraf olacaktır. Gittiğiniz yerleri fotoğraflayabilir, eşsiz anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Çamlıhemşin bungalov evler konaklaması gerçekleştirip bir yandan da Karadeniz manzarasıyla mest olabilirsiniz.

Çakmak

Yaptığınız yürüyüşlerde ateş yakmanız gerekebilir. Bu nedenle yanınıza çakmak almanız oldukça önemli. Karadeniz tatili için çantanızda neler olmalı sorusu kapsamında çakmağı da ihmal etmeyin. Böylelikle ateş yapmak zorunda kaldığınızda herhangi bir sorunla karşılaşmamış olursunuz.

Battaniye

Karadeniz’de çok özel yaylalar bulunuyor. Bu yaylara yapacağınız seyahatlerde üşüyebileceğiniz için yanınıza mutlaka battaniye almalısınız. Bir yandan Karadeniz manzarasını izlerken bir yandan da sımsıcak bir battaniye içinde kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://naniotel.com/karadeniz-tatilinde-mutlaka-yemeniz-gereken-lezzetler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yorum Yap