Çamlıhemşin Hakkında bilinmeyenler

Çamlıhemşin Hakkında Bilinmeyenler

Çamlıhemşin, Rize’nin çok özel ilçelerinden bir tanesidir. Hemşin, Çayeli, Ardeşan, İkizdere gibi ilçelerle sınırı bulunan Çamlıhemşin gerek doğası gerek yaylalarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçe, benzersiz bir Karadeniz tatili isteyenler için ideal konaklama alanlarına da sahip. Özellikle bungalov tatil arzulayanlara yenilikçi alternatifler sunarak doğa ile baş başa bir tatili mümkün kılıyor. İşte çok özel lezzetleri, kültür ve sanat ögeleriyle Çamlıhemşin hakkında bilinmeyenler!

Çamlıhemşin’den Ne Alınır?

Çamlıhemşin hem tarihi dokusu hem de doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ilçelerden biri. Şelaleleri, yaylaları, tarihi köprüleri ve daha pek çok güzelliğiyle ziyaretçilere benzersiz anlar vadeden Çamlıhemşin, ziyaretçilere farklı alternatifler sunuyor. Çamlıhemşin’i görmek ve burada keyifli bir konaklama gerçekleştirmek isteyenler için ilk seçenek bungalov evler. Minimalist tasarımıyla ön plana çıkan bungalov evler, aynı zamanda doğayla baş başa bir tatil seçeneği sunuyor.

Bunun yanı sıra farklı konseptlerle tasarlanan oteller, Çamlıhemşin tatilinin çok daha keyifli bir hal almasını sağlıyor. Benzersiz doğasıyla ziyaretçilerin şehrin gürültüsünden uzaklaşmasını sağlayan Çamlıhemşin’i anlatan, yöreye özgü birçok kültürel öge bulunuyor. Bu ögelerin her biri, ilçe tarihini ve dokusunu yansıtma konusunda oldukça başarılı. Rize bezinden yapılan eşarplar, masa örtüleri, peştamallar, Çamlıhemşin’i anlatan çok özel ürünlerdir. Tatilinizi çok daha anlamlı kılmak için bu tür ürünleri alabilirsiniz. Çamlıhemşin hakkında bilinmeyenler konusuna nelerin meşhur olduğu da sorulan diğer sorulardan bir tanesidir.

Çamlıhemşin’in Neyi Meşhur?

Çamlıhemşin’in birçok özel lezzetli mevcut. Bu lezzetleri deneyimlemeniz, tatilinizi çok daha özel geçirmenizi mümkün kılacaktır. Karadeniz’e özgü lezzetleri bünyesinde barındıran Çamlıhemşin, muhteşem bir manzara eşliğinde benzersiz lezzetlere erişim sağlamanızı olanaklı kılıyor. En lezzetli tatlılar arasında yer alan sütlaç, özellikle akşam yemekleri sonrasında yenilebilir. Üzerinde kullanılan fındık, sütlacın çok daha özel bir lezzet haline gelmesini sağlıyor.

Burada yenilen sütlaç, diğer yerlerde yenilenlerden çok daha farklı bir lezzete sahiptir. Bu nedenle Çamlıhemşin’e gelen bir kişi, sütlaç yemeden buradan ayrılmak istemez. Karadeniz bölgesinin meşhur yemeklerinden bir diğeri de laz böreğidir. Bu çok özel lezzeti tek başına bir öğün olarak tüketmeniz olanaklı. Bunun yanı sıra tatlı niyetine de tüketebilir, tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bungalov tatil yerleri içerisinde yer alan Çamlıhemşin’de yiyebileceğiniz lezzetlerden diğerlerini şu şekilde sıralamak olanaklı:

 • Sac kavurma
 • Mısır ekmeği
 • Muhlama
 • Kara lahana çorbası
 • Pide
 • Kara lahana sarması

Çamlıhemşin’de Neler Var?

Çamlıhemşin’de gezilip görülecek birçok yer bulunuyor. Özellikle muhteşem doğasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Çamlıhemşin, doğa ile baş başa kalmak isteyenlere pek çok güzellik vadediyor. Nani Butik Otel konforunu yaşayarak keyifli bir tatil yapabilir, bu sırada görülmesi gereken alanları ziyaret edebilirsiniz.

Çamlıhemşin’de gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak istiyorsanız genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen yerlere ziyaret düzenleyebilirsiniz:

 • Palovit Şelalesi
 • Zilkale
 • Pokut Yaylası
 • Ayder Yaylası
 • Avusor Yaylası
 • Şimşir Ormanı

Rize Seyahati için Hediyelik Eşyalar

Bungalov ev tatil seçenekleri arasında yer alan ve Nani Otel güvencesini üzerinde taşıyan konaklama alanlarında keyifli, lüks ve benzersiz bir tatil deneyimi elde etmek olanaklı. Rize seyahati gerçekleştirecekseniz, Rize’den alabileceğiniz kültürel ve etnik hediyelik eşyaların hangileri olduğunu da bilmelisiniz.

Rize temalı dekoratif ögeler, Rize’yi hatırlatabilecek çok özel eşyalar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Anzer Yaylası’ndan bal, Rize yaylarından peynir de alınabilir. Muhteşem lezzetleri bünyesinde barındıran Rize, hediyelik eşyalar konusunda da farklı alternatifleri bünyesinde barındırıyor. Fırtına Vadisi’nden şimşir kaşık, benzersiz detaylarıyla hareketlilik kazanan örgü sepet, çay kolonyası; Rize’yi hatırlatan çok özel hediyeler arasında kendisine özel bir yer ediniyor.

Bu yazımızda Çamlıhemşin Hakkında Bilinmeyenler konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://naniotel.com/rizede-en-iyi-butik-oteller/ linkinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yorum Yap